حدیث روز
پیامبر اکرم (ص) فرمود: «اى على! ... مَثَل تو و امامان از نسل تو پس از من، همچون كشتى نوح است كه هر كس بر آن سوار شد، رهايى يافت و هر كه از آن باز ماند، غرق گشت و مَثَل شما، همچون اختران است كه هر گاه يكى ناپديد شود، ديگرى پيدا مى‌گردد تا به روز رستاخيز». كمال الدين: ص ٢٤١ ح ٦٥

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت تعداد کل نوشته ها : 3004 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 3×
یادداشت/ مصوبه شورای اسلامی شهر بناب این بار با طعم پرداخت “حق مسئولیت” به شهردار
03 آگوست 2019 - 22:43
شناسه : 1728
بازدید 54
3

مصوبه شورای اسلامی شهر بناب این بار با طعم پرداخت «حق مسئولیت» به شهردار به گزارش بناب پرس، بر اساس شنیده ها، اعضای شورای اسلامی شهر بناب اخیراً طی مصوبه ای پیشنهاد کرده اند که برای دلگرمی دادن و حمایت مالی از محبوب تیزپاز نیاری شهردار بناب مبلغ ۵۰ میلیون ریال به صورت ماهیانه تحت […]

ارسال توسط :
پ
پ

مصوبه شورای اسلامی شهر بناب این بار با طعم پرداخت «حق مسئولیت» به شهردار

به گزارش بناب پرس، بر اساس شنیده ها، اعضای شورای اسلامی شهر بناب اخیراً طی مصوبه ای پیشنهاد کرده اند که برای دلگرمی دادن و حمایت مالی از محبوب تیزپاز نیاری شهردار بناب مبلغ ۵۰ میلیون ریال به صورت ماهیانه تحت عنوان حق مسئولیت علاوه بر حقوق و مزایای دریافتی به ایشان پرداخت شود که در نهایت اعضای شورا با پرداخت ماهیانه مبلغ ۳۰ میلیون ریال موافقت کرده و در نهایت نیز البته تأکید کرده اند که این مبلغ از اولین روز شروع به کار شهردار قابل پرداخت است.

اعضای شورای اسلامی شهر بناب در حالی به این تصمیم رسیده اند که برابر دستورالعمل های ابلاغی پرداخت هرگونه وجه و پاداش به شهردار ممنوع است.

بند ج ماده ۲ اصلاحیه آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران چه می گوید؟

چنانچه عملیات عمرانی هر سال در دوره خدمت شهردار در این سمت طبق برنامه های مصوب و در قالب بودجه مصوب انجام شده باشد، فوق العاده ای تحت عنوان فوق العاده عمران و در حد اعتبارات بودجه مصوب و با رعایت ماده ۶۸ قانون شهرداری ها مصوب ۱۳۳۴ به میزان زیر، پس از تصویب تفریغ بودجه شهرداری و انجام حسابرسی با تأیید وزارت کشور به شهردار قابل پرداخت است.

و اما ماده ۱۱ آیین نامه حقوق و مزایای شهردار چه می گوید؟

در ماده ۱۱ آیین نامه حقوق و مزایای شهردار آمده است: پرداخت حقوق و مزایای شهردار بر اساس این آیین نامه در صورت وجود اعتبار در بودجه مصوب شهرداری موکول به صدور حکم از طرف وزارت کشور(سازمان شهرداری های کشور) می باشد و پرداخت هرگونه وجه دیگری به هر عنوان غیر از موارد ذکر شده در این آیین نامه به شهردار ممنوع است.

بنابراین، اگر چه این مصوبه شورای اسلامی شهر بناب یکی از پربحث ترین و چالشی ترین مباحث شهرستان طی روزهای اخیر بوده که سئوالات زیادی را در افکار و اذهان عمومی شهر ایجاد کرده است و کمترین انتظار از اعضای شورای اسلامی شهر بناب پاسخگویی شفاف و صریح به مطالبات عمومی در این رابطه است اما ایشان حقیقتاً بر اساس کدام فعالیت و عملکرد شاخص این مبلغ را برای شهردار بناب در نظر گرفته اند؟!

در شهری که اهالی و ساکنان محلات مختلف با وجود اینکه چندین سال است مبالغ خودیاری را پرداخت کرده اند، در حسرت آسفالت محلات و کوچه های خود مانده اند!

و یا تنها مرکز تفریحی شهر یعنی مجموعه استخر و سونا به علت انجام تعمیرات حدود ۱۰ ماه است در تعطیلی به سر می برد و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر هر ماه زمان تکمیل و بازگشایی آن را تمدید می کنند!

مردم شهر و رانندگان از وضعیت هولناک آسفالت خیابان ها و محلات گله مندند و ترافیک وحشتناک شهر به دلیل عدم مسیرگشایی و احداث خیابان های جدید مردم را تا سر حد جنون برده است و دهها مشکل دیگر که مجال بازگویی آنها نیست، آیا پاداش هایی این چنینی می خواهد؟!

و سئوال دیگر از عضو محترم شورای اسلامی شهر بناب که همواره از منتقدان عملکرد شهردار بناب بوده اند، اینکه بر چه اساسی ذیل این مصوبه را امضاء و تأیید کرده اند و اساساً تصویب پرداخت این گونه مبالغ برای چیست؟!

آیا در شرایطی که فشارهای اقتصادی و معیشتی از یک سو و جنگ روانی و رسانه ای دشمن از سوی دیگر مردم کشورمان را مورد هجمه قرار داده اند، تصویب پرداخت این گونه مبالغ بر افرادی که وظیفه خدمت رسانی و خدمتگزاری و به واقع نوکری این مردم را برعهده دارند، به صلاح و مصلحت است یا به مثابه سوهانی بر روح و جان مردم است؟!

از این رو، مردم و افکار عمومی از اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین نهادهای نظارتی از جمله کمیته تطبیق انتظار دارند جهت ممانعت از تضییع حق و حقوق مردم به موضوع مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر بناب ورود کنند تا شاهد شفافیت در عمل و نه در شعار باشیم.

نگارنده: جاوید بنابیان

ثبت دیدگاه

قوانین سایت :
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.