حدیث روز
پیامبر اکرم (ص) فرمود: «اى على! ... مَثَل تو و امامان از نسل تو پس از من، همچون كشتى نوح است كه هر كس بر آن سوار شد، رهايى يافت و هر كه از آن باز ماند، غرق گشت و مَثَل شما، همچون اختران است كه هر گاه يكى ناپديد شود، ديگرى پيدا مى‌گردد تا به روز رستاخيز». كمال الدين: ص ٢٤١ ح ٦٥

چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ ساعت تعداد کل نوشته ها : 3004 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 3×
نماینده بناب: اختیارات “روحانی” به اندازه ۳ قوه و در ۴۰ سال اخیر بی سابقه است
10 آگوست 2019 - 15:43
شناسه : 1785
بازدید 64
6

اعزازی ملکی: اختیارات روحانی به اندازه ۳ قوه و در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه است به گزارش بناب پرس، ضیاءالله اعزازی ملکی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی، درباره اختیارات فراوان آقای روحانی رئیس جمهور نسبت به رؤسای جمهور پیشین گفت: در حال حاضر به نظر می رسد که همه کشور در اختیار آقای روحانی […]

ارسال توسط :
پ
پ

اعزازی ملکی: اختیارات روحانی به اندازه ۳ قوه و در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه است

به گزارش بناب پرس، ضیاءالله اعزازی ملکی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی، درباره اختیارات فراوان آقای روحانی رئیس جمهور نسبت به رؤسای جمهور پیشین گفت: در حال حاضر به نظر می رسد که همه کشور در اختیار آقای روحانی است، چرا که اختیارات فراوانی که وی دارد، رؤسای پیشین نداشته اند.

وی افزود: در شرایط فعلی، مجلس و قوه قضائیه هم در اختیار آقای روحانی است؛ ضمن اینکه رئیس جلسه شورای هماهنگی سران قوا هم آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور و رئیس قوه مجریه است.

نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: با توجه به اختیاراتی که هم اکنون آقای روحانی دارد وی رئیس سران قوا محسوب می شود لذا مردم انتظار دارند که مشکلات کشور حل شود، چرا که کار و فعالیت در اختیار یک فرد است.

اعزازی ملکی خاطرنشان کرد: افزایش اختیارات رئیس جمهور توسط مقام معظم رهبری در شرایط فعلی برای تصمیم گیری های بیشتر و اختیارات فراوان تر صورت گرفته است، این در حالی است که رئیس جمهور و اطرافیان، دولت یازدهم و دوازدهم به جای فعالیت بیشتر به دنبال بهانه جویی هستند ولی این حجم از اختیارات رئیس جمهور در چهل سال اخیر بی سابقه است.

وی گفت: مقام معظم رهبری اختیارات بیشتری را به رئیس جمهور دادند تا بهانه از دولت برای رفع مشکلات مردم برداشته شود.

نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: مردم از کسی که اختیارات فراوانی دارد انتظار بیشتری دارند تا دغدغه ها و مشکلات کشور را سریع تر حل کند، این در حالی است که ما عمل خاصی را از سوی دولت برای برون رفت از مشکلات مشاهده نمی کنیم.

نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: گاهی اوقات در جلسات سران قوا موضوعاتی تصویب می شود که فراتر از اختیارات قوه مجریه است و آقای روحانی گاهاً به موضوعات مرتبط با قوه مقننه و قوه قضائیه را هم ورود کرده و مصوبه می گیرند.

اعزازی گفت: برخی موضوعاتی که مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان با آن مخالفت کرده اند هم توسط آقای رئیس جمهور در جلسه شورای هماهنگی سران قوا به تصویب می رسد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که همه امورات و موضوعات کشور در حال حاضر در اختیار آقای روحانی است و در حقیقت، وی با انبوهی از اختیارات و کشور روبه روست که خیلی راحت می تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کند. دولت اگر بنای انجام کار و فعالیتی داشته باشد، با اختیارات کمتر از شرایط فعلی هم می توانست کارهایی را انجام دهد، این در حالی است که مردم کشورمان فعالیت های گسترده عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دولت آقای احمدی نژاد را که اختیاراتش بسیار کمتر از اختیارات دولت آقای روحانی بود از خاطر نبردند.

وی گفت: مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات مردم، اختیارات دولت آقای روحانی را افزایش چشمگیری داده اند و اگر این دولت در این زمینه گام های اساسی برندارد، باید پاسخگو باشد.

نماینده بناب در مجلس گفت: مقام معظم رهبری همواره نشان دادند که حامی دولت ها هستند و بر همین اساس هم به دولت ها در برخی اوقات اختیارات بیشتری را داده اند، این در حالی است که هیچ خروجی خاصی از سوی دولت برای رفع مشکلات به مردم با توجه به حجم فراوان اختیاراتش در دستانشان نمی بینیم.

وی گفت: مردم اگر اقدام خاصی را برای رفع مشکلات شان از سوی دولتی که حجم فراوانی از اختیارات را دارد نبینند، ناراحت و ناامید می شوند و به بهتر است که دولت برای رفع دغدغه های مردم گام های اساسی بردارد.

ثبت دیدگاه

قوانین سایت :
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.