حدیث روز
پیامبر اکرم (ص) فرمود: «اى على! ... مَثَل تو و امامان از نسل تو پس از من، همچون كشتى نوح است كه هر كس بر آن سوار شد، رهايى يافت و هر كه از آن باز ماند، غرق گشت و مَثَل شما، همچون اختران است كه هر گاه يكى ناپديد شود، ديگرى پيدا مى‌گردد تا به روز رستاخيز». كمال الدين: ص ٢٤١ ح ٦٥

دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ساعت تعداد کل نوشته ها : 2946 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 4×
امام جمعه بناب: امروز روز وحدت و همدلی و اخوت است.
09 دسامبر 2018 - 8:17
شناسه : 136
بازدید 74
6

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی امام جمعه بناب در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته با اشاره به آیه ۲۰۰ سوره آل عمران اظهار داشت: برنامه ۴ ماده ای قرآن یک نسخه کامل سربلندی و پیروزی حتمی برای عموم مسلمین است.

ارسال توسط :
پ
پ

امام جمعه بناب: امروز با این وضعیت استثنایی مملکت که با جنگ تمام عیار اقتصادی دست پنجه نرم می کند وقت تسویه حساب و کشمکش نیست، امروز روز وحدت و همدلی و اخوت است.

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی امام جمعه بناب در خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته با اشاره به آیه ۲۰۰ سوره آل عمران اظهار داشت: برنامه ۴ ماده ای قرآن یک نسخه کامل سربلندی و پیروزی حتمی برای عموم مسلمین است.

▫️ایشان اضافه کردند اگر روح استقامت و پایمردی در مسلمانان زنده شود و در برابر فشار و توطئه دشمن تسلیم حوادث نشوند، مرابطه و مراقبت کافی از مرزهای جغرافیایی، فرهنگی و عقیدتی خود داشته باشند و با تقوا و طهارت فردی و اجتماعی از لجنزار گناه و فساد فاصله بگیرند، طبق ضمانت قرآن فتح و ظفر و پیروزی آنها تضمین خواهد شد.

▫️خطیب جمعه بناب با اشاره به ضرورت اجتناب ناپذیر استقامت، مقاومت و مراقبت در این روزگار پیش آمده به مردم مومن و مسلمان ایران گفت: جوانان و دانشجویان غیرتمند و فهیم کشور به وجه تسمیه امروز که ۱۶ آذر روز دانشجو نامگذاری شده است، در اثر پیشتازی دانشجویان در نهضت و انقلاب و مقاومت آنان در زمان طاغوت، دژخیمان رژیم منحوس شاه در چنین روزی عده ای از دانشجویان را به خاک و خون کشیدند.

▫️حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی در ادامه گفت: دانشجو و دانشگاهی صاحب امروز و آینده کشور است، و اوضاع جهانی ایجاب می کند دانشجو باید جهادی عمل کند. در کسب علم و دانش سعی کند هم روشنفکر حقیقی و هم مسلمان واقعی، هم دشمن شناس و هم جریان شناس و زمان شناس باشد.

▫️وی افزود: جمود و تحجر بد است، فرق نمی کند تحجر مذهبی باشد یا تحجر سیاسی؛ که البته تحجر سیاسی بسیار خطرناک تر است. مانند تحجر حزبی، سازمانی، جناحی یا قومی

▫️رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) ۱۴۰۰ سال قبل دانشجوی سرزمین ایران را مدح و ستایش کرده است، افزود: جوانمردان این سرزمین در ۴۰ سال اخیر ثابت کرده اند که هم در میدان جهاد و شهادت و هم در صحنه کار و کوشش و هم در‌ مقام ایستادگی و مقاومت در برابر فشارهای سنگین شیاطین و استکبار سزاوار این عنایت خاصه پیغمبر اکرم (ص) هستند.

▫️وی همچنین با اشاره به اینکه غرب زدگی و غرب گرایی تله و دام و طوق ذلت است، اظهار کرد حیف است ابتکار، ذوق، هنر و استعداد دانشجو و جوانمردان این ملت در دام غرب زدگی گرفتار و یا در اسارت و حصار گرایش های غربی محبوس شود. غرب ابتدا روی معنویت و غیرت دینی جوانان ایرانی کار کرده و سعی کرده اند آنها را بی تفاوت، بی بند و بار نموده سپس استعدادهای خلاق آنان را به استخدام خود درآورند.

▫️امام جمعه بناب تاکید کرد: تا انقلاب نبود کشور در اختیار غربی ها بود، نوکران ریز و درشت همه غلام حلقه بگوش آمریکائیها بودند و تمام استعدادهای سرشار در راستای اهداف آمریکاییها بکار گرفته میشد، مع الاسف بعد از انقلاب هم در اثر ناپختگی، احیانا تنگ نظری و گاها در اثر بی کفایتی بعضی دستگاهها فرار مغزها ادامه داشت و هنوز هم در جریان است.

▫️وی در بخش دیگری از خطبه ها ادامه داد: الان نیز در قسمت هایی از کشور جمود، کج فهمی، تنگ نظری و کج اندیشی دامنگیر است، نمونه آن همین نهضت استیضاح است، با این وضع استثنایی مملکت که با جنگ تمام عیار اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و دشمن هر روز بنوعی چنگ و دندان نشان می دهد، وقت تسویه حساب و کشمکش و خط نشان نیست، امروز روز وحدت و همدلی است.

▫️باقری بنابی با اشاره به اینکه گرامیداشت روز دانشجو و ارج نهادن به آنان با حرف و شعار و تعریف و تمجید خشک و خالی جواب نمی دهد اظهار داشت: دانشجو عملا نگاه می کند و ارزیابی می کند که با این زحمات و درس خواندن اگر در موقعیتی قرار گرفتم در این کشور با من چگونه برخورد خواهد شد، آینده من چگونه خواهد بود.

▫️ایشان در خاتمه گفت: باید حد و حدود انسان های والا را حفظ کرد و به زحمات خادمان مومن و انقلابی ارج نهاد، و قرآن با صراحت هشدار می دهد ای مسلمانان در اختلاف نظرها سعی کنید به کینه و بی عدالتی کشیده نشود.

ثبت دیدگاه

قوانین سایت :
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.