ضرورت پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بناب

ضرورت پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بناب

فرماندار شهرستان بناب گفت: به دلیل اینکه آنفلوآنزا بیماری مشترک انسان و پرندگان محسوب می شود، لذا پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بناب ضرورت دارد

به گزارش بناب پرس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، شهریار فتحی در جلسه پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان با بیان اینکه آنفولانزای پرندگان از جمله بیماری های مشترک بین انسان و حیوان حائز اهمیت بوده و نیازمند توجه ویژه می باشد، گفت: وضعیت حساس کشور بلحاظ اقتصادی و بهداشتی بر کسی پوشیده نیست و در طی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا مردم آسیب‌های روحی و اقتصادی بسیاری دیده‌اند لذا لازم است تمام اقدامات پیشگیرانه لازم صورت گیرد تا از شیوع بیماری آنفولانزا پرندگان جلوگیری بعمل آید.

فرماندار شهرستان بناب با تاکید بر ضرورت انجام بیمه مرغداری ها گفت: در طول سال های گذشته برخی از مرغداری ها بدلیل عدم انجام بیمه دچار آسیب‌های جدی شده اند، لذا لازم است تمامی واحدها نسبت به انجام بیمه مرغداری خود اقدام نمایند.

وی از جمله دلایل شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان در شهرستان بناب را مهاجرت پرندگان فصلی به تالاب قره قشلاق دانست و افزود: این بیماری طی سال‌های گذشته در شهرستان بناب مشاهده شده و آسیب های جدی به همراه داشته است.

فرماندار بناب همچنین با تاکید بر ضرورت انجام وظایف و مسئولیت های مدون توسط دستگاه‌های ذی ربط در امر پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان گفت: شبکه دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و دهیاری ها نسبت به آموزش و ایجاد آگاهی در روستاها بمنظور همکاری روستائیان در زمینه مقابله با بیماری آنفولانزای پرندگان اقدام نمایند.

توسعه و گسترش نظارت بر میدان دواب و نظارت بر ذبح دام‌ها بمنظور کنترل و جلوگیری از ذبح‌های غیرقانونی از جمله مواردی بود که در این جلسه بر انجام آن تاکید شد.