امروز مهمترین موضوع دنیای اسلام حفظ و تقویت وحدت است

امروز مهمترین موضوع دنیای اسلام حفظ و تقویت وحدت است

امام جمعه بناب گفت: رمز حیات استکبار جهانخوار در تشتت و اختلاف مسلمانان است، لذا همیشه سعی می کنند فرق اسلامی را مقابل هم قرار دهند

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب در خطبه های نماز جمعه این هفته با عرض تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر رحمت و مهربانی و هفته وحدت اظهار داشت: نامگذاری هفته وحدت به این معنی است که تمام مسلمانان جهان در مذاهب و فرق مختلف به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) ارادت داشته و عشق می ورزند و همین وجه اشتراک می تواند محور اتحاد، همبستگی و برادری مسلمانان باشد.

خطیب جمعه بناب افزود: اما چون رمز حیات استکبار جهانخوار در تشتت و اختلاف مسلمانان نهفته است، لذا همیشه سعی می کنند فرق اسلامی را مقابل هم قرار داده و کشورهای اسلامی را غارت کنند.

وی با اشاره به اینکه گروه های افراطی القاعده، طالبان، جیش النصره، داعش و … دست پرورده و مونتاژ آمریکا و غرب است، گفت: این گروه ها ابزار جهانخواران هستند تا نقشه های شیطانی خود را توسط همین یاجوج و ماجوج ها برای غارت کشورهای اسلامی پیاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی تصریح کرد: قرآن کریم مسلمانان را مخاطب قرار می دهد که با یکدیگر برادر و مهربان باشید، همدیگر را حفظ کنید، دست در دست هم دهید و راه نفوذ را به دشمن ندهید.

وی با تاکید بر اینکه امروز مهمترین موضوع دنیای اسلام حفظ و تقویت وحدت است، افزود: مسلمانان باید هوشیار باشند که به دام بیگانگان که همان ایجاد اختلاف، تفرقه و جنگ و خونریزی است، نیفتند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: منظور از وحدت، وحدت مرام، عقیده و شیعه، سنی بودن نیست، چون در اصول توحید، نبوت و معاد و در فروع مانند قرآن، قبله، نماز، روزه، حج، زکات، امر به معروف و نهی از منکر و حتی وجود دشمن همه مسلمانان وجه اشتراک دارند.

امام جمعه بناب با بیان آیه ۲ سوره صف “ای کسانی که ایمان آورده اید چرا آنچه را که می گویید عمل نمی کنید” گفت: در مقام روشنگری کشورهای اسلامی را به وحدت دعوت می کنیم، اما خودمان در داخل کشور برخلاف آن عمل می کنیم، نوبت به هر گروه میرسد، گروه دیگر را خائن می پندارد در حالیکه همه شیعه، اهل ولایت و جبهه رفته و شهید داده هستند، ولی ممکن است در برخی موارد سیاسی و اداره کشور اختلاف نظر داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی اذعان کرد: اختلاف سلیقه در اداره کشور طبیعی است، از آدم تا خاتم چنین بوده و چنین خواهد بود و گرنه در کشور پیشرفتی حاصل نمی شود.