دفاع مقدس دانشگاه انسان سازی و لیله القدر انقلاب اسلامی است

دفاع مقدس دانشگاه انسان سازی و لیله القدر انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه ناحیه بناب گفت: با توجه به ماهیت ضداستکباری انقلاب اسلامی در ایران، استکبار جهانی در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران برآمدند.

به گزارش بناب پرس، فرمانده سپاه ناحیه بناب ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه شهرستان بناب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: چرا باید خاطرات جنگ تحمیلی و شهدا را زنده نگه داریم و علت وقوع این جنگ را باید در پیروزی انقلاب اسلامی جستجو کرد.

سرهنگ حیدری افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی در سال ۵۷ سیلی محکمی به مارکسیسم شرق و لیبرال دموکرات و امپریالیسم غرب وارد شده و اسلام ناب در ایران احیا شد و بدین ترتیب منافع استکبار در خاورمیانه که همانا نفت، امنیت اسرائیل و حمایت از کشورهای مرتجع عرب بود با ماهیت و شعار ضداستکباری ایران به خطر افتاد.

وی تصریح کرد: بنابر این سران غرب در صدد برخورد با جمهوری اسلامی برآمدند، لذا با هماهنگی صدام و تجهیز وی به تمام امکانات مادی، لجستیکی بر علیه جمهوری اسلامی اقدام و در ۳۱ شهریور سال ۵۹ جنگ تحمیلی آغاز شد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب با اشاره به اینکه غرب و رژیم بعث در آغاز جنگ روی اراده فولادین ملت ایران و اراده ای که رژیم ۲۵۰۰ ساله طاغوت را ساقط کرده بود، دچار اشتباه محاسباتی شدند، گفت: رزمندگان ما با بصیرت و آگاهی برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه ها حاضر شدند و خون دادند، در حقیقت خون شهدای ما امتداد خون شهیدان عاشوراست.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه حقیقت دفاع مقدس بحث جدایی بخشی از خاک ایران یا جنگ عرب و عجم نبود بلکه ماهیت ضداستکباری جمهوری اسلامی بود، افزود: امروز ماهیت آمریکا در جهان روبه افول است اما جمهوری اسلامی در سایه خون شهیدان هیچ قدرتی جرات تعدی و تهدید را ندارد، و این در حالی است که امروز کشتی های نفتی ایران به آسانی به لبنان سوخت حمل می کنند و برادران ما تحرکات داخل کردستان عراق بر علیه ایران را در خاک عراق سرکوب می کنند.

سرهنگ حیدری یکی از شاخصه های جنگ نرم را قهرمان پروری عنوان کرد و تاکید کرد: امروز ما باید به جای داستان سرایی دروغین رستم و سهراب رخدادهای واقعی قهرمانان خود از جمله سردار شهید قاسم سلیمانی، شهید باکری، شهید حججی و امثال آن را در تاریخ ثبت کنیم.

دبیر ستاد برنامه های دفاع مقدس در شهرستان بناب دفاع مقدس را دانشگاه انسان سازی و لیله القدر دانست و گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم، باید با مدیریت جهادی، وحدت و همدلی در خدمت نظام و مردم باشیم و پیام شهیدان را که همان حجاب و عفاف و ولایت مداری است، دریابیم و بدان جامه عمل بپوشانیم.