دفاع مقدس الهام گرفته از سیره امیرالمومنین و سیدالشهدا و تداوم مکتب عاشورا بود

دفاع مقدس الهام گرفته از سیره امیرالمومنین و سیدالشهدا و تداوم مکتب عاشورا بود

امام جمعه بناب گفت: الحمدلله امروز نیروهای مقاومت سپاه و بسیج در سرتاسر کشور در هر موقعیت حساس بلاگردان و حلال مشکلات کشور و ملت ایران است.

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادآور یاد و خاطره رشادت ها و جانفشانی های جوانان این مرز و بوم در طول ۸ سال جنگ تحمیلی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: رزمندگان دوران دفاع مقدس با تاسی از امیرالمومنین علی علیه السلام تمام هستی شان را وقف نظام و انقلاب اسلامی کردند.

خطیب جمعه بناب افزود: دوران دفاع مقدس الهام گرفته از رسالت انبیاء، روش و سیره شخص امیرالمومنین و حضرت سیدالشهداء بود که سراپا وجودشان عمل به مسئولیت و نجات بشریت و تداوم مکتب عاشورا بود.

وی با بیان اینکه سیدالشهداء علیه السلام مصداق عینی و جهادی بسیج است، تصریح کرد: فرهنگ بسیج واقعی یعنی مسئولیت در برابر مصالح عامه و مسئولیت در سرنوشت همه بشریت و وارث تفکر بینات اسلام و از محکمات قرآن است.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری با بصیرت و شناخت و آگاهی همه جانبه زمانی و مکانی و شناخت از حرکت ها، جریان ها و تفکرات بوده و با شعر و شعار خلاصه نمی شود، گفت: الحمدلله امروز نیروهای مقاومت سپاه و بسیج در سرتاسر کشور در هر موقعیت حساس بلاگردان و حلال مشکلات کشور و ملت ایران است.

امام جمعه بناب ابراز امیدواری کرد: این نیروهای خدوم در مقاطع حساس سیل، زلزله، محرومیت زدایی، کمک های مومنانه، انتخابات و … همواره در صحنه های لازم خدمت رسانی کرده و نقش بسزایی ایفا می کنند، و این نعمت دستاورد کمی نیست و همه باید شکرگزار این نعمت باشیم.

وی در پایان با عرض صلوات و سلام به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه و شیعیان و دلدادگان آن حضرت، از عموم مردم شریف شهرستان بناب در راستای همکاری با کادر درمان برای رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا دعوت کرد.