شهردار بناب: کاهش ۲۵ درصدی بدهی و ۷۰ درصد درآمد شهرداری نسبت به مشابه سال گذشته

شهردار بناب از کاهش ۲۵ درصدی بدهی و افزایش ۷۰ درصدی درآمدی شهرداری نسبت به مشابه سال قبل خبر داد

به گزارش بناب پرس، جواد نظام پرست در نشست خبری با رسانه های محلی با اشاره به زیرساخت های شهری و مشکلات بافت محلات و خیابانها اظهار داشت: متاسفانه محلاتی که توسط شرکت های نعاونی مسکن ایجاد و احداث نشده اند، از ساخت و سازها و بافت محلات اصولی برخوردار نبوده و مدیریت بهسازی شهری را با مشکل مواجه کرده است.

شهردار بناب از اجرایی شدن سه طرح مطالعاتی برای شهر بناب در مدت تصدی خود در شهرداری خبر داد و گفت: ۱ – طرح ممیزی شهر بناب برای آنالیز کردن شهر و وضع قوانین جدید که در ۱۵ سال گذشته اجرا نشده بود در حالیکه هر ۵ سال باید صورت گیرد. ۲ – طرح جامع ترافیکی توسط مشاور ترافیک به منظور مدیریت ترافیک، اصلاح بار ترافیکی شهر، میادین و آمارگیری مسیرها که فاز اول آن انجام شده و ۳ – طرح پایش اموال شهرداری است که تاکنون ۴۰% اموال شهرداری بدون صورت بودند، دو فاز آن صورت گرفته و فازهای بعدی در حال انجام است.

وی با اشاره به طرح جامع شهر بناب و تصویب بدون کارشناسی شده آن افزود: طرح جامع شهر که تصویب شده بود، هیچ معیار و محور برای شهر نداشت؛ لذا با تلاش جدی همکاران ۷۰% خواسته ها برآورد شده اما هنوز ابهاماتی باقی مانده است. انشاءالله با رفع آن ابهامات طرح جامع تا سالها شهروندان با مشکل عدم کارشناسی مواجه نخواهند شد.

کلیدار شهر بناب با اشاره به بحث درآمد شهرداری و کاهش ۲۵ درصدی بدهی شهرداری افزود: مبلغ ۵۲ میلیارد تومان بدهی شهرداری را به ۳۶ میایارد تومان یعنی تا ۲۵ درصد کاهش دادیم و در ضمن درآمد ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان را با ۷۰% افزایش به ۲۰ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان رساندیم، بنابر این با ادامه این روند شهرداری روبه احیا شدن بوده و اگر شهرداری احیا شود شهر متحول خواهد شد.

نظام پرست تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی شهرداری و حجم پروژه های ناقص و تکمیل نشده، هیچ پروژه جدیدی را آغاز نکردم و اهتمام جدی بر اتمام پروژه های نیمه تمام و ادای دیون داشتم.

شهردار بناب در تشریح فعالیت عمرانی شهرداری اظهار داشت: از روز سوم حضورم در شهرداری عملیات آسفالت ریزی آغاز شد؛ ۵۳۰۰ تن برای آسفالت ۵۰ محله و لکه گیری ۴۰% معابر صرف گردید؛ همچنین ۳۵۰۰ متر آبرو سازی، عملیات کف پوش کوی سعدی، زرگران و بخشی از بلوار شهریار، ادامه بهسازی کمربند بعثت، تکمیل مهار آبهای سطحی، آغاز احداث مسیر دوچرخه بلوار لاله، بهسازی میدان دواب، پله بندی کمپ گردشگری قره قشون، آغاز احداث فرهنگسرا و تعمیرات اساسی سرویس های بهداشتی میدان معلم از دیگر کارهای عمرانی ۱۱ ماه اخیر هستند.

▫️وی از اقدامات بخش فرهنگی شهرداری به تولید و توزیع کلیپ های آموزش شهروندی به عنوان حلقه مفقوده در شهر اشاره کرد و افزود: شهرداری در کلیه اتفاقات فرهنگی در سطح شهر اعم از مذهبی، ورزشی و … مشارکت جدی داشته است.

نظام پرست با برشمردن کارهای روزمره بخش خدمات، رنگ آمیزی جداول خیابانها، بهسازی، رنگ آمیزی و تامین روشنایی پارک بانوان، همچنین نورپردازی، رنگ آمیزی میدان پاسداران، میدان فرهنگیان، میدان تامین اجتماعی، میدان آنا، میدان شهدا، میدان امام علی (ع)، میدان الغدیر، پارک فدک، پارک کوثر و پارک کوی لاله را بخشی از فعالیت های خدماتی در این عنوان کرد.