پخت و توزیع بیش از ۱۰ هزار پرس غذا بمناسبت عید غدیر خم در بناب + تصاویر

پخت و توزیع بیش از ۱۰ هزار پرس غذا بمناسبت عید غدیر خم در بناب + تصاویر

همزمان با عید سعید غدیر خم ۱۱ هزار پرس غذای گرم تهیه و در بین اقشار مختلف مردم توزیع شد

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام مرتضی آهنگری در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با عیدالله الاکبر عید سعید غدیر خم به تاسی از مولای متقیان علی علیه السلام و با توجه به اهمیت مسئله اطعام غدیر در احادیث و روایات، ستاد مردمی اطعام غدیر شهرستان بناب با همکاری گروه های جهادی، هیئت امنای مساجد شهری و روستایی و با مساعدت خیرین بزرگوار و مردم شریف تعداد ۱۱ هزار پرس غذای گرم در ۱۰ مسجد شهر پخت و در بین اقشار مختلف مردم توزیع شد.

مسئول ستاد مردمی اطعام غدیر شهرستان بناب گفت: اطعام غدیر پنجمین سال است بصورت رسمی در بناب اجرا می شود، قبلا اطعام غدیر در روز غدیرخم بصورت حضوری در مساجد با پهن سفره و تشریفات خاص صورت می گرفت، و اخیرا به علت شیوع بیماری کرونا بر اساس دستورالعمل های بهداشتی در بسته بندی های بهداشتی به خانواده ها توزیع می شود.

وی افزود: علاوه بر ۱۱ هزار پرس غذا، چندین مسجد و هیئت مذهبی نیز در سطح شهر و روستاها با هماهنگی این ستاد خودشان نسبت به پخت و توزیع آش و غذای گرم در محلات و روستاهای خود اقدام کردند.

حجت الاسلام آهنگری در پایان از کلیه افرادی که در این امر ستاد مردمی اطعام غدیر شهرستان بناب را در تهیه، پخت و توزیع یاری کردند و خیرین عزیز که این ستاد را مساعدت نمودند، تقدیر و تشکر کرد.

تصاویر: