علت فقر در جامعه سوء تدبیر، عدم مدیریت و عدم آینده نگری است

علت فقر در جامعه سوء تدبیر، عدم مدیریت و عدم آینده نگری است

امام جمعه موقت بناب گفت: سوء تدبیر بدین معناست که منتظر شوند مشکلات اتفاق بفتد و مردم گریبانگیر شوند، بعد به فکر چاره جویی و برون رفت از مشکلات باشند

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدباقر سیدی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با تبریک عید سعید غدیرخم به جایگاه مردم در نظام و حکومت اسلامی اشاره و اظهار داشت: وظیفه حاکمان اسلامی و مسئولان نظام احقاق حق محرومان و ابراز لطف و محبت به مردم است و ارزش حکومت در این است که حقی احقاق و باطلی ابطال گردد.

وی افزود: یکی از ویژگی های حکومت اسلامی توجه به طبقه پایین، ضعفا و محرومین است؛ خصوصا آنهایی که پرتلاش، بی توقع و به دنبال امتیازات ویژه نیستند و در اکثر صحنه ها حضور دارد، در مشکلات جانشان را به خطر می اندازند و با دشمن مقابله می کنند.

امام جمعه موقت بناب با بیان اینکه یکی از شعارهای اصلی و اولیه انقلاب اسلامی نیز حمایت از محرومان و مستضعفان جامعه است، تصریح کرد: امام (رض) و مقام معظم رهبری مردم را را ولی نعمتان جامعه یاد می کنند و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون تلاش های محرومان می دانند، بنابراین همیشه اقشار مستضعف و ضعیف که در مشکلات بیشتر آسیب می بینند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدی با اشاره به اینکه علت فقر در جامعه سوء تدبیر، عدم مدیریت و عدم آینده نگری است و وظیفه حکومت اسلامی پیشگیری از فقر است، گفت: اگر در وقت مناسب به مشکلات توجه نشود روز به روز به تعداد فقرا افزوده خواهد شد؛ سوء تدبیر هم به این معناست که منتظر شوند مشکلات اتفاق بیفتد و مردم گریبانگیر شوند بعد به فکر چاره جویی و برون رفت از مشکلات باشند.

وی افزود: اگر در زمان مناسب به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه می شد، الآن شاهد مشکلات به وجود آمده و تظاهرات خیابانی در برخی از مناطق کشور و استان خوزستان نبودیم و عده ای عناصر ضدانقلاب و وابسته به دشمنان نیز بخواهند مطالبات قانونی مردم را به مسیر انحراف بکشانند.

امام جمعه موقت بناب گفت: خوزستان که نماد مقاومت، ایثار و فداکاری است و در طول ۸ سال دفاع مقدس جان و مال خود را فدا کردند، چرا باید حل مسائل کشور آنقدر به تاخیر بیفتد که صدای اعتراض مردم دربیاید بعد چاره جویی کنند، این را می شد با حسن تدبیر و آینده نگری قبل از بروز حوادث چاره کرد.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزه علمیه بناب ابراز امیدواری کرد: در دولت جدید با توجه به شناختی که از آقای رئیسی داریم، با انتخاب مدیران جهادی، پاک دست و توانمند در راستای حل این مشکلات قدم های اساسی را بردارند؛ چون سوء تدبیر و حسن تدبیر دست مدیران است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدی خاطرنشان کرد: اگر در انتخاب مدیران تسامح و تساهل شود و معیارها و شاخص های دیگر در انتخاب مدیران مورد توجه قرار گیرد، قطعا مشکلات روز بروز اضافه شده و شاهد حوادث ناگوار خواهیم بود.

خطیب جمعه موقت بناب در پایان خطبه ها با تقدیر و تشکر از راه اندازی میز خدمت در مصلا آن را گام مثبتی برای حضور مسئولان در کنار مردم و توجه به مسائل و حل مشکلات مردم دانست و به استمرار این گونه حرکات از سوی مسئولان شهرستان تأکید کرد.