حاکمیت اسلامی اگر بخواهد ماندگار شود، بدون عدالت امکان پذیر نیست

حاکمیت اسلامی اگر بخواهد ماندگار شود، بدون عدالت امکان پذیر نیست

جشن بزرگ عید سعید غدیرخم با حضور و سخنرانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در بناب برگزار شد

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام حسن شعبانیدر این مراسم با عرض تبریک عیدالله الاکبر و دهه ولایت و امامت اظهار داشت: غدیرخم هویت و شناسنامه ماست، باید کاری کنیم عالم ما را با غدیر بشناسند و یک برنامه عظیم مثل پیاده روی میلیونی اربعین برای غدیر نیز به راه بیفتد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با تقدیر و تشکر از هیئات مذهبی و متدینین شهرستان بناب برای اهتمام به موضوع غدیر در این ایام، افزود: با این همه حال باز از نقطه مطلوب برای معرفی غدیر فاصله زیادی داریم.

حجت الاسلام شعبانی با اشاره به اینکه پس از رحلت نبی مکرم اسلام دشمنان دین با برنامه ریزی دقیق موفق شد واقعه عظیم غدیر را از ذهن مردم پاک کند، تاکید کرد: جلسات تذکر و عزاداری ایام محرم امسال پررنگ تر برگزار شود و این یک واقعیت است که کمرنگ شده جلسات تذکر روی عقاید مردم تاثیر دارد.

وی تصریح کرد: طبق اخبار و آمار وزارت بهداشت سال گذشته بالای ۷۵ درصد مردم در محرم پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، در حالیکه همین الان رعایت پروتکل ها در عموم جامعه پایین تر از ۴۰ درصد است، یعنی اینکه افراد مومن ملتزم به رعایت حقوق دیگران است.

حجت الاسلام شعبانی در ادامه با اشاره به اینکه حاکمیت اگر بخواهد ماندگار شود بدون عدالت امکان پذیر نیست، گفت: دغدغه امیرالمومنین (ع) در بیانات و دوران حکومت خود عدالت بود؛ چرا که حکومت داری با حاکمیت کفر یکجا جمع شود بدون عدالت بسر نخواهد برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: انتظار ما از دولت جدید عدالت را وجهه خود قرار دهد، هر قدر هم جامعه تقویت شده و زیرساخت ها پررنگ شوند اما عدالت رعایت نشود، مردم طعم آن را حس نخواهند کرد.

تصاویر: