انتقاد امام جمعه موقت بناب از رواج فرهنگ غربی در بناب

انتقاد امام جمعه موقت بناب از رواج فرهنگ غربی در بناب

امام جمعه موقت بناب موضوع برائت از مشرکین که همه ساله مقام معظم رهبری در موسم حج پیام می دهند، ریشه قرآنی دارد

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین سیدی بنابی در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به آیات سوره ممتحنه اظهار داشت: از دشمنان دین خدا و بشریت باید بیزاری جست، این یک اعتقاد دینی است و اینکه مقام معظم رهبری همه ساله در پیام موسم حج به موضوع برائت از مشرکین تاکید دارند، ریشه قرآنی دارد.

وی افزود: مسئله برائت از مشرکین نه تنها در عقیده بلکه در عمل هم باید عینیت داشته باشد.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از افراد و خانواده ها به این موضوع توجه نداشته و فرهنگ مبتذل غربی در تمام حرکات و سکنات و حتی سبک زندگی شان رخنه کرده و این برای دین و دنیای خانواده ها زیانبار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدی به آسیب های فرهنگ مبتذل غربی اشاره کرد و گفت: فرهنگ غرب عقاید اسلامی مانند حجاب و عفاف، احترام به بزرگترها و حتی توحید و ولایت را در جامعه اسلامی تحت الشعاع قرار داده است.

امام جمعه موقت بناب ادامه داد: متاسفانه یک فرهنگ غلط دیگری که رواج یافته و بنده شخصا چند مورد مشاهده کرده ام، مسئله سگ گردانی در معابر عمومی و نگهداری سگ در خانه است و متاسفانه برخی خانواده های مذهبی نیز بدون توجه به عواقب سوء آن اقدام به نگهداری سگ در خانه می کنند.

وی تاکید کرد: نگهداری سگ در خانه و خرید و فروش و حتی مالکیت آن حرام است و وجهه شرعی ندارد، مگر در موارد خاص با عنوان سگ گله و سگ نگهبان اشکالی ندارد.