مردم به وظیفه شرعی خود عمل کردند و اکنون نوبت عمل به وعده هاست

مردم به وظیفه شرعی خود عمل کردند و اکنون نوبت عمل به وعده هاست

امام جمعه موقت بناب: مردم به وظیفه شرعی خود عمل کردند و اکنون نوبت عمل به وعده هاست

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین سید باقر سیدی در خطبه های نماز جمعه شهرستان بناب با اشاره به اینکه خداوند در آیه ۳۵ سوره محمد (ص) می فرماید: هرگز دشمن را به صلح و سازش دعوت نکنید، اظهار داشت: همیشه دنبال سازش با دشمن سوزش است، گرچه اثرات و گشایش کوتاه مدت داشته باشد اما در دراز مدت زیانبار است.

وی افزود: طبق این آیه خداوند بخاطر تلاش، فداکاری و از جان گذشتگی در برابر دشمن چیزی از اعمال شما را کم نکرده بلکه برای اعمال و تلاش های شما پاداش خواهد داد.

امام جمعه موقت بناب با بیان اینکه بحول قوه الهی انتخابات در کشور برگزار شد و مردم تکلیف شرعی و سیاسی خود را انجام دادند، گفت: اکنون نوبت عمل به وعده هاست و رئیس جمهور منتخب با انتخاب مسئولین و وزرای دلسوز و جهادی بتواند به وعده های خود که همانا حل مشکلات معیشتی و فرهنگی مردم است، عمل نماید.

حجت الاسلام والمسلمین سیدی ادامه داد: با توجه به سابقه درخشانی که آیت الله رئیسی در قوه قضائیه دارد، انتظار میرود در قوه مجریه نیز با تلاش شبانه روزی و مجاهدت آرامش و آسایش را به مردم رنج دیده برگرداند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزه علمیه بناب تاکید کرد: همانطوری که نماز ستون دین است، مردم نیز ستون سیاست هستند و نباید مورد غفلت قرار گیرد؛ قطعا اگر مسئولیت ها به مدیران جهادی واگذار شود، خداوند نیز عنایت خواهد کرد.

وی با اشاره به ۲۶ تیرماه روز شورای نگهبان و جایگاه مهم و خطیر این نهاد تصریح کرد: وظیفه شورای نگهبان طبق اصل ۹۱ قانون اساسی پاسداری از جمهوریت و اسلامیت نظام است و اینکه دشمن شورای نگهبان را خصوصا در ایام انتخابات مورد هجمه و تخریب قرار می دهد، نشانگر اهمیت و جایگاه خطیر این نهاد مقدس است.