نشست انتخاباتی با موضوع “ایران مقتدر با انتخاب برتر” در دانشگاه پیام نور مرکز بناب

نشست انتخاباتی با موضوع “ایران مقتدر با انتخاب برتر” در دانشگاه پیام نور مرکز بناب

رئیس دانشگاه پیام نور بناب:
انتخاب ۲۸ خرداد، تاثیر مستقیمی بر سرنوشت همه ی افراد خواهد داشت

نماینده مردم بناب:
مشکلات معیشتی نباید باعث کمرنگی حضور مردم در صحنه انتخابات گردد

نشست انتخاباتی با موضوع “ایران مقتدر با انتخاب برتر” در دانشگاه پیام نور مرکز بناب برگزار شد.

به گزارش بناب پری به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بناب، زرفشان رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بناب به اهمیت حضور در انتخابات و تاثیراتی که مشارکت حداکثری فعال می‌تواند در آینده کشور از جمله اقتدار و امنیت آن داشته باشد را یادآور شد.

زرفشان با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم روز جمعه ۲۸ خرداد که در سطح ملی و محلی برگزار خواهد شد به تاثیر مستقیم این انتخابات بر زندگی تک تک افراد جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه شاید هنوز عده‌ای معتقدندکه حضور یا عدم حضور در این صحنه تفاوتی در جامعه نخواهد داشت.

وی در ادامه ضمن اشاره به انتخابات اسفند ۹۸ در شهرستان بناب و اقدامات تاثیرگذار نماینده محترم شهرستان، علیرغم وجود مشکلات فراوان و مشکلات بودجه در سطح ملی اقدامات خوبی در بناب انجام یافت که نمونه‌ی بارز آن کلنگ زنی کمربندی شرقی این شهرستان می‌باشد که یکی از بزرگترین طرح‌های ملی بزرگراهی کشور محسوب می‌شود که بعد از بهره‌برداری و افتتاح آن آرزوی بیست ساله مردم بناب محقق خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بناب در ادامه با اشاره به مفهوم مشارکت، درگیری ذهنی و عاطفی افراد در موقعیت‌های گروهی که آنان را برای دست یافتن به اهداف گروهی این افراد را در کنار هم قرار می دهد، که جزء مهم حضور و مشارکت و یاری دادن در مسئولیت شهرها و روستا محصول مشارکت و کار جمعی هستند که در گذشته این کار با عدم وجود نهادهای مدنی توسط خود مردم و مشارکت جمعی انجام می شد و در حال حاضر بیشتر این کارها توسط دولتها و نهادهای مدنی انجام می شود، که بی تفاوتی و بی مسولیتی در مشارکت نه تنها این مشکلات را کم نکرده بلکه به آن اضافه هم خواهد کرد، مشارکت در امور اجتماعی در واقع توزیع مجدد قدرت در بین افراد می‌باشد که شهروندان نقش بسیار مهمی می توانند در آن ایفا کنند؛ البته رای دادن به تنهایی کافی نبوده و همزمان نظارت شهروندان، تفویض قدرت در تصمیم گیری و همکاری متقابل مفهوم واقعی مشارکت را عیان می‌سازد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بناب اضافه کرد: یکی از علل ناامیدی بخشی از مردم در انتخابات را حس عدم تاثیرگذاری با وجود مشارکت در انتخابات دانست و با تاکید بر تشخیص و انتخاب درست به صورت همزمان می‌تواند این تاثیر گذاری را بیشتر کند.

زرفشان در ادامه ضمن اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام گفت: بهای جان شما چیزی جز بهشت نیست آن را به کمتر از آن نفروشید، ارزش رای هر فرد در مقابل توسعه و تحول جامعه یک معامله دوسویه است و افراد جامعه نباید به کمتر از توسعه و پیشرفت راضی باشند.

وی افزود: با اینکه وقتی منافع آنی برای برخی ملاک عمل قرار می‌گیرد قطعا نتیجه آن پیشرفت و توسعه نخواهد بود و اگر می خواهیم منافع جمعی ما حفظ شود باید توانمندی، تخصص، کارآمدی شفافیت، اطلاع رسانی از چگونگی تخصیص منابع، چگونگی اجرای برنامه‌ها، استفاده از شیوه‌های کارآمد تصمیم‌گیری که به نوعی مردم درگیر آن هستند، عواملی هستند که باعث می‌شوند مردم به صورت فعال در امور کشور مشارکت کنند و در آخر با بیان بحث آسیب شناسی و نقد عملکرد شوراها در سطح شهر و روستا ها هست که مراکز علمی می‌توانند این کار را با انجام نشست‌های علمی به جامعه انجام دهند.

در ادامه این نشست نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محمد باقری بنابی گفت: به طور قطع حضور حداکثری مردم در انتخابات پشتوانه بزرگی برای نظام و رئیس جمهور آینده است.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی روز سه شنبه در نشست انتخاباتی با موضوع “ایران مقتدر با انتخاب برتر” در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز بناب گفت: مشکلات معیشتی نباید باعث کمرنگ شدن حضور مردم در پای صندوق‌های رأی شود، به طور قطع حضور حداکثری مردم در انتخابات پشتوانه بزرگی برای نظام و رئیس جمهور آینده است.

رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از اظهارات اخیر آقای حیدر مصلحی در این روزهای سرنوشت ساز افزود: این سخنان جریانی انحرافی بیش نیستند و اظهارات درباره رخدادهای ۹۲ آن هم در این روزهای سرنوشت ساز و با این روش، تعجب برانگیز بود و مدل‌های مشابهی نیز بیشتر در مجلس بوده که با تذکر بزرگان مواجه شده است و در اینده ماهیت این جریان مشکوک روشن تر خواهد شد.