شاخصه ی افراد بی بصیرت، بزرگ نمایی ضعف هاست

شاخصه ی افراد بی بصیرت، بزرگ نمایی ضعف هاست

مراسم حکمت مطهر و همزمان با هفته  عقیدتی سیاسی در سپاه  در جمع پاسداران و هادیان سیاسی و رابطین نمایندگی و سربازان وظیفه، شاخصه افراد بی بصیرت را سیاه نمایی وقایع، نادیده گرفتن نقاط قوت و بزرگ نمایی ضعف ها دانست و شهید مطهری ره را عالمی با بصیرت که در مقابل جریان های منحرف و التقاطی آن زمان ایستاد و به ندای رهبر خویش لبیک گفت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه بناب عنوان کرد؛
بصیرت، فهم عمیق وقایع است و کسی که فتنه ۸۸ را فتنه نخواند، خود جزوی از فتنه است

به گزارش پایگاه خبری بناب پرس،حجت الاسلام طالبی صبح امروز،بمناسبت هفته ی عقیدتی سیاسی و در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت شهید مطهری ره و حکمت مطهر، بصیرت را عنصر مهمی در جامعه دانسته و گفت: بصیرت به معنای فعل قلبی انسان برای فهم عمیق وقایع است لذا بصیرت را باید غیر از علم دانست، چه بسا افرادی که عالِم و باسواد هستند اما در واقع عاری از بصیرت اند.

وی با تمسک به آیه ی شریفه ۷ سوره ی اعراف، این آیه را مصداق بارز بصیرت دانست و در تشریح این آیه گفت: یکی از شاخصه های افراد بی بصیرت، داشتن قلوبی است که حقایق را دریافت و درک نمی کنند، همیشه دنبال سیاه نمایی بوده و ضعف ها را (در مقابل امتیازات و نقاط قوت) به رخ می کشند، افرادی که در وقایع مختلف، مصادیق بارز آنها را بارها به چشم دیده ایم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بناب، فتنه ی ۸۸ را عرصه ی تاخت و تاز افراد بی بصیرت خواند و افزود: آنان که واقعه ی سال ۸۸ را فتنه نمی دانند، خود جزوی از فتنه هستند؛ این فتنه، واقعه ای بود که عده ای از خواص خود را کنار کشیدند و این امر هزینه های سنگینی را بر نظام تحمیل کرد؛ اگر روشنگری ها و بصیرت افزایی های مقام عظمی ولایت نبود، هرگز به سلامت از آن فتنه نمیتوانستیم بگذریم.

حجت الاسلام طالبی، نگاهی اجمالی به انتخابات پیش رو ابراز داشته، فرافکنی ها و سیاه نمایی های دشمنان نظام را امری مسلم و ثابت عنوان کرد و در این خصوص گفت: امروز وظیفه ی تک تک ما بصیرت افزایی و روشنگری در هر زمینه ای است چرا که دشمنان نظام و انقلاب هر لحظه در صدد ضربه ونفوذ می باشند که تنها در سایه بصیرت  است که می توان حق را از باطل تشخیص داد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب مطرح کرد؛
شهید سلیمانی تربیت یافته این مکتب اعتقادی است/ مشکلات اخیر اقتصادی جامعه حاصل ضعف اعتقادی برخی مسئولان است

سرهنگ پاسدار یحیی حیدری در این مراسم، با اشاره به اساس انقلاب اسلامی از ابتدای شروع بر پایه ی اعتقادی و دینی است، گفت: در طول تاریخ ایران حتی در زمان شاه، از اسلام ناب اثری نبود و شکل و شاکله خود را از دست داده بود و از آن گواره پوچ و واهی بر جا مانده بود که امام خمینی (ره) با آمدن خویش بر صحنه،با استکبار و ابر قدرت ها جنگید  و اسلام ناب را احیا کرد.

وی از ایدوئولوژیک های انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: قبل از وقوع انقلاب اسلامی، شهید مطهری، شهید بهشتی، حضرت  آقا و امام موسی صدر بنیه ی انقلاب اسلامی را پایه گذاری نموده که این تفکرات اگر جز اعتقادی و در مسیر احساسی بود حتما در ۲ یا ۳ روز پایه های آن شکسته می شد و اینگونه اسلام ناب را که این بزرگواران تحویل جامعه دادند هیچ وقت به وقوع نمی پیوست.

فرمانده سپاه ناحیه بناب با اشاره به وجود مشکلات اخیر معیشتی و اقتصادی جامعه اظهار داشت: دوری کردن برخی مسئولان از اعتقادات و اسلام ناب و همچنین نداشتن بغض کامل استکبار، آسیب مهلکی را بر مردم زده و اینگونه مشکلات را تحمیل مردم نمودند.

یحیی حیدری شهید سلیمانی را تربیت یافته این مکتب  اعتقادی دانست و گفت:  سردار سلیمانی با آن عظمت، یک اسطوره واقعی شده است و نه یک افسانه، که یک نویسنده می تواند واقعیات زندگی آن را بدون زحمت خویش، چندین کتاب از فداکاری های قهرمان تاریخ نشر دهد که این حاصل تفکر دینی و اعتقادی آن شهید والا مقام می باشد.

وی با تاکید بر روشنگری جامعه و انتخابات آینده افزود: در بحث بی اعتقادی اگر زره ای کوتاه بیاییم مانند مشکلات اخیر اقتصادی جامعه، حتما با مشکل مواجه خواهیم شد و در انتخابات پیش رو با روشنگری و حراست از انحراف افکار عمومی، که جزو عملیات اعتقادات است محکم و استوار بوده تا بر مشکلات فائق آییم.

گفتنی است در پایان مراسم از روشنگران اعتقادی  و سیاسی سپاه بناب تجلیل بعمل آمد.