شهید مطهری متفکر و فیلسوف والگوی واقعی یک انسان تربیت شده در مکتب اسلام ناب محمدی بود.

شهید مطهری متفکر و فیلسوف والگوی واقعی یک انسان تربیت شده در مکتب اسلام ناب محمدی بود.

حجت الاسلام طالبی همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: شهید مطهری با تلفیق بصیرت، علم و حکمت، الگوی واقعی از یک انسان تربیت شده در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) را به نمایش گذارد و ویژگی بارز این استار شهید، بصیرت بی مثال او نسبت به زمان خود بود.

به گزارش بناب پرس به نقل از خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام عبدالله طالبی شهید مطهری را متفکر و فقیه عالی مقام که عمر شریف خویش را در راه اهداف مقدس اسلام صرف نمود و خستگی ناپذیر بود و مصداق بارز یک عالم و عامل و مجاهد انقلابی بود که جریان مرتجع و کج اندیش و منحرف حضور او را تحمل نکرده و ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که “مهم ترین موضوع تمدنی بشر موضوع تعلیم و تربیت است” گفت: معلم چراغ فروزانی است که بشر را در مسیر سعادت و کمال قرار می دهد و اندیشمندان بزرگ اسلامی در طول تاریخ همواره تلاش کرده اند که راه رسیدن به کمال را هموار ساخته و بشر را به سوی آن راهنمایی کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بناب در ادامه در خصوص جایگاه شهید مطهری بیان داشت: شهید مطهری از معدود اساتید و معلمانی بود با تلفیق بصیرت، علم و حکمت الگوی واقعی از یک انسان تربیت شده در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) را به نمایش گذارد و به فرموده رهبر عزیزمان شهید مطهری آموزگاری واقعی در گفتار، رفتار و سبک زندگی می باشد.

حجه الاسلام طالبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در آستانه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و همزمان با ماه مبارک رمضان ،ماه تربیت و خودسازی ،ضمن تشکر از سرمایه های معنوی سپاه و بسیج در عرصه ی تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ،شایسته است در سالی که توسط امام خامنه ای (مد ظله) به عنوان تولید؛پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است ؛تمام تلاش را برای ساخت و تربیت انسان های مومن ،انقلابی ،کارآمد ،جهادی و ولایت مدار به کارببندیم.

حجت الاسلام طالبی افزود: بدیهی است سپاه بعنوان پاسدار انقلاب اسلامی نسبت به ارزشهای دینی و انقلابی حساس است و همه کارکنان سپاه و آحاد بسیج بعنوان یک نیروی ارزشی و انقلابی، برنامه های بصیرتی را برای خود یک فرض و مهم می داند.

وی در پایان افزود: به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه  برنامه های متعددی البته با توجه به شرایط موجود کشور توسط عقیدتی سیاسی ناحیه برنامه ریزی شده است که از جمله می توان به مراسم حکمت مطهر، مراسم بزرگداشت و تجلیل از مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی، برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهدا، نشست بصیرتی و سیاسی حوزه ای و… اشاره کرد.