تقویت تعاونی های روستایی/

تقویت تعاونی های روستایی/

جلسه بررسی مشکلات و موانع واحدهای کشاورزی، دام و طیور و تعاونی های روستایی شهرستان بناب و ارائه برنامه ها برای سال ۱۴۰۰ با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی، مدیرکل تعاون روستایی و مدیرکل دامپزشکی استان و مسئولان شهرستان برگزاری شد

اگر تعاونی های روستایی تقویت شوند، بسیاری از مشکلات در حوزه های مختلف حل خواهند شد.

به گزارش بناب پرس، حجت الاسلام محمد باقری بنابی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای کشاورزی، دام و طیور و تعاونی های روستایی شهرستان بناب آغاز کارهای اجرایی پروژه های شهرک گلخانه ای و شهرک دامپروری در این شهرستان را خواستار شد و افزود: کانال های آبرسانی خطوط ۳ و ۴ زوارق، کوتمهر و مسیرهای تابعه نیز هر چه زودتر تکمیل و به بهره برداری برسند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعاونی های روستایی علیرغم زحمات مسئولان تعاونی با مشکلات فراوانی مواجه است، لکن با تقویت این تعاونی ها قطعا مشکلات زیادی در حوزه های کشاورزی، دامداری و سایر حوزه ها حل خواهد شد.

وی در راستای بررسی نقاط ضعف و قوت و رفع موانع و مشکلات ادارات ارائه برنامه مدون برای سال ۱۴۰۰ توسط مدیران ادارات را ضروری دانست.

مشکل کمبود مرغ در شهرستان بناب نداریم

فرماندار شهرستان بناب صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای کشاورزی، دام و طیور و تعاونی های روستایی شهرستان با اشاره شرایط سخت اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه دشمن اظهار داشت: خوشبختانه در سایه همت و اتحاد مردم و مسئولین این مشکلات را که در زمان حمله مغول نیز سابقه نداشت، پشت سر گذاشتیم.

شهریار فتحی افزود: شهرستان بناب به عنوان یک شهر صنعتی در منطقه در زمینه کشاورزی دارای ظرفیت و پتانسیل زیادی است، لذا ضروری است با سرمایه گذاری در زمینه ترویج و آموزش سیستم آبیاری مدرن از غرق آبی به آبیاری قطره ای این ظرفیت را عملی کرد.

با تلاش های صورت گرفته مشکلات تامین کمبود مرغ در شهرستان نداریم، لکن این مشکل پیش آمده ضرورت احداث یک کشتارگاه طیور در شهرستان را ضروری تر کرد که انتظار داریم به عنایت و همراهی مسئولان استان این مهم به نتیجه برسد.