امام جمعه شهرستان بناب: باید با کسی که حرمت لباس نظامي را رعایت نمی کند قاطعانه برخورد شود

امام جمعه شهرستان بناب: باید با کسی که حرمت لباس نظامي را رعایت نمی کند قاطعانه برخورد شود

در آغاز سال جدید رئیس دادسرای نظامی ناحیه مراغه با امام جمعه شهرستان بناب دیدار و گفت و گو کرد.

امام جمعه شهرستان بناب در این دیدار به جایگاه مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان قضایی برای رسیدگی به جرائم مربوط به وظایف خاص نظامی و انتظامی اعضاء نیروهای مسلح تأسیس و هدف از تشکیل آن نیز حفظ شأن و منزلت نیروهای مسلح بوده و باید با کسی که حرمت لباس نظامي را رعایت نمی کند قاطعانه برخورد شود.
حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی بر لزوم حفظ کرامت نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نحوه برخورد قانونی و قاطعانه در کنار رعایت حقوق شهروندی در برخورد با مراجعین خصوصاً حفظ کرامت و شخصیت نیروهای مسلح و خانوده آنان، هنری است که قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح از آن برخوردار هستند.
وي با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: خدمت به مردم جهاد فی سبیل الله است و انجام کار خوب، حتی برای غیرمسلمانان هم پاداش دارد.
حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به اینکه اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی مرهون تلاش های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، افزود: امروز کشور سرافراز ایران از هرگونه آسیب و گزندی در امان است و برخلاف بسیاری از کشورهای منطقه در آرامش کامل و امنیت ستودنی همچنان با اقتدار و افتخار می‌درخشد.
**اجرای طرح نوروزی همراه با حافظان امنیت نشان از درایت رئیس سازمان قضایی دارد
امام جمعه بناب در بخش ديگري از سخنانش گفت: اجرای طرح نوروزی همراه با حافظان امنیت با دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور نشان از درایت ایشان در ایجاد تعامل بیشتر قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح با پلیس و نیروهای انتظامی است.
وي گفت: پلیس به صورت شبانه روز بدون تعطیلی در سخت ترین شرایط با خستگی فراوان در حال انجام وظیفه می باشد و حضور قضات سازمان قضايي در کنار آنان و تقدیر از عملکرد پلیس، باعث آرامش و دلگرمی این عزیزان خواهد شد.
حجت الاسلام باقری بنابی در پایان از تلاش های کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح به خاطر تلاش ها و پیگیری مسائل شهرستان بناب و حل مشکلات مردم و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر نمود.
در ابتدای این دیدار میرلطیف پاشایی رئیس دادسرای نظامی ناحیه مراغه اظهار داشت: با آغاز سال نو در اجرای دستور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با طرح نوروزی همراه با حافظان امنیت قضات و کارکنان سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در ستاد‌های فرماندهی نیروی انتظامی، کلانتری ها و پلیس‌های تخصصی حضور میدانی داشتند و در طول سال نیز با همکاری یگان های نظامی و انتظامی، برنامه ریزی های گسترده ای برای برگزاری دوره های آگاه سازی و آموزش در نظرگرفته شده که اثرات مثبتی در کاهش جرایم دارد.