صادرکنندگان نمونه کشوری شهرستان بناب تجلیل شدند

صادرکنندگان نمونه کشوری شهرستان بناب تجلیل شدند

طی مراسمی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از شرکت شکوه بناب، مجتمع فولاد صنعت بناب و مجتمع فولاد ظفر بناب که عناوین برتر صادر کننده کشوری و استانی را در سال جهش تولید کسب کرده بودند، تجلیل بعمل آمد

تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

به گزارش بناب پرس، حبیب امین زاده رئیس سازمان صمت استان در این مراسم با بیان اینکه تولید کنندگان رزمندگان واقعی جنگ اقتصادی هستند، اظهار داشت: شرایط تحریم باعث شد که رزمندگان این عرصه با تولید محصولات صادرات توانستند کمبود ارز کشور را تا حدی تامین کنند.

وی افزود: یکی از اصول تکمیل زمینه ارزی کشور توسط واحدهای فولادی است.

امین زاده خاطرنشان کرد: برای توسعه تولیدات فولادی تلاش کنیم زمینه تولید محصولات پایین دستی فولاد را نیز احیا کنیم.

رئیس سازمان صمت استان با اشاره به اینکه میزان صادرات صنایع تبدیلی تا امروز در کشور قابل قبول بوده است، گفت: حمایت از صنایع تبدیلی در بخش خصوصی یکی از اولویت سازمان صمت خواهد بود

وی با ابراز خرسندی از فعالیت صنایع در شهرستان بناب تصریح کرد: در واحدهای تولیدی شهرستان بناب فعالیت های گسترده موجب شده که بنده اخیرا ۵ مورد به این شهرستان سفر کنم

امین زاده در پایان یادآور شد: کیفیت بازار صادرات تعامل با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان است.

حل مشکلات تولید و صادرات در گرو تعامل با دانشگاه ها است

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم به رابطه صنعت با دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: تا زمانی که دانشگاههای ما با صنعت همگام نشوند مشکلات زیادی برای پیشرفت تولید و صنایع و صادرات خواهیم داشت.

وی افزود: صاحبان صنایع در راس آن اداره صمت شهرستان تفاهم نامه ای تنظیم و در تامین مالی نیز یاری بگیرند.

حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: اگر بخواهیم تغییراتی در پیشرفت نظام جمهوی اسلامی شاهد باشیم بایستی انتخابات باشکوهی برگزار کنیم چرا که این انقلاب از انتخابات شروع شده است و بنای آن بر انتخابات می باشد و نباید مشکلات معیشتی و مسائل بحرانی را به آن ربط بدهیم تا در انتخاب سرنوشت جامعه، کوتاهی نشود.

وی مشکل اساسی شهرستان بناب را شهرسازی عنوان کرد و گفت: برای حل این معضل باید در انتخاب شورای شهر خیلی دقت کنیم و یک تیمی را انتخاب کنیم که واقعا پای کار باشند.

عضو کمسیون اقتصادی مجلس از حمایت بخش خصوصی در شهرستان عنوان کرد و گفت: همیشه از بخش خصوصی حمایت کردیم و در آینده نیز حتما خواهیم کرد ولی در بخش صادرات شخص صادرکننده بایستی خودشان به کیفیت و مسائل تولیدی دقت نمایند تا کالا بعد از صدور برگشت نخورده باشد و حتما جنس را طبق نیاز مشتری تولید بکنند و در ارائه اطلاعات کیفی به دیگر صادرکننندگان شهرستان جهت استفاده بهتر آنها دریغ نکنند.

نماینده مردم بناب به صادرات پیاز نیز اشاره کرد و افزود: در صادرات پیاز تلاش های زیادی صورت گرفت ولی عمده مشکلی که قبلا نیز به آن اشاره کردیم مشکل بسته بندی محصول بود که بعد از صادرات نتوانست با کشورهای دیگر رقابت کند و رقبا از ما پیشی گرفتند که امیدواریم این مشکل نیز توسط بخش خصوصی حل شده و به مرحله صادرات برسد.

تحقق شعار جهش تولید در بناب با افزایش صادرات ۹۰ درصدی نسبت به سال گذشته

‍ فرماندار شهرستان بناب نیز در این مراسم با بیان اینکه دشمن با اعمال گسترده تحریم بدنبال ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و ایجاد شکاف بین مردم و نظام بود، اظهار داشت: در سالی که از طرف مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است، خوشحالیم اعلام کنیم که شهرستان بناب با بیش از ۳۰۰ هزارتن صادرات و افزایش بیش از ۹۰ درصدی نسبت به سال قبل سهم قابل توجهی در تحقق شعار سال داشته است.

وی با تاکید بر لزوم تصویب قوانین و مقررات بدون دست و پاگیر در بخش صادرات اظهار داشت: شهرستان بناب با دارا بودن ۴۲۳ واحد تولیدی و اشتغال بیش از ۵۷۰۰ نفر در این واحدها سهم بسزایی در اشتغال استان دارد و با حمایت مسئولین استانی از تولیدگران، صادرکنندگان و … میزان اشتغال در شهرستان بناب به بیش از این میزان خواهد رسید.

تحریم های ظالمانه تلاش ما را در صادرات محصولات غیرنفتی مضاعف کرد

خانبابایی رئیس اداره صمت شهرستان بناب در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از میهمانان حاضر در این مراسم گفت: تحریم های ظالمانه استکبار موجب شده که به صادرات غیرنفتی بیشتر پرداخت شود که در این مورد شهرستان بناب نیز همگام با صادرکنندگان کشور در امر صادرات بتوانند عنوان کسب نمایند.

وی تصریح کرد: ۳ واحد نمونه ملی و استانی در شهرستان بناب حائز عنوان برتر هستند، و این در حالی است که با توجه به وجود واحدهای تولیدی متعدد در شهرستان راضی به این میزان نیستیم، بلکه باید بر اساس تلاش های مضاعف واحدهای تولیدی این واحدها بیش از این باشد.

خانبابایی افزود: شهرستان بناب شهری صنعتی است و تاکنون ۶۰ مورد تقاضای سرمایه گذاری و احداث واحدهای تولیدی در شهرستان هستند. انشاءالله با مساعدت نماینده محترم و مسئولین این امر سریعتر کارهای اجرایی شان انجام گیرد.

تصاویر: