طرح جامع بناب با توجه به تغییرات مدیریتی در شهرداری بناب در ۵ سال اخیر با دیدگاه های متفاوت هدایت شده است

طرح جامع بناب با توجه به تغییرات مدیریتی در شهرداری بناب در ۵ سال اخیر با دیدگاه های متفاوت هدایت شده است

شهردار بناب گفت: آسفالت ریزی معابر و خیابان های اصلی شهر بناب از الویت های شهرداری در شروع فصل کاری است.

به گزارش بناب پرس، شهردار بناب در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به ساماندهی و مدیریت آبهای سطحی در سطح شهر اظهار داشت: عمده آب های سطحی از جمله ورودی قره چپق، زاوشت، باقرآباد، جارچیلار، مقابل مسجد قرمز و اکبرآباد ساماندهی و مهار شده اند که البته برخی اشکالات هم وجود دارد که در بارندگی اخیر مشخص شد و چند محل دیگر نیز شناسایی شده اند که در فصل کاری حل و فصل خواهند شد.

جواد نظام پرست به ارائه اقدامات و عملکرد شهرداری بناب در ۵ ماه اخیر در سالجاری پرداخت و تصریح کرد: آسفالت محلات از اواخر شهریور بلافاصله آغاز و از تعداد ۵۵ محله هدف ۲۸ محله که دارای زیرسازی و کانیوو بودند آسفالت ریزی شد، انشاءالله ادامه آن در فصل کاری سال آینده که ۷۰ محله می باشد، اجرا خواهد شد.

وی افزود: در ادامه کف پوش معابر اصلی، پیاده روهای خیابان سعدی در حال اتمام است، خیابان های زرگران و شهرک امام آغاز شده و بخش هایی از آن اجرا شده است، و ضمنا معابر فرعی نیز چنانچه بصورت گروهی درخواست کنند، کف پوش و مصالح در اختیارشان قرار داده می شود که کار اجرایی را خودشان انجام دهند.

شهردار بناب با اشاره به اینکه معوقات پرسنل شهرداری تا اسفندماه تسویه و پرداخت شده است، گفت: در این مدت حضورم در شهرداری بناب علاوه بر اینکه کلیه هزینه ها در طول این مدت پرداخت شده است، بلکه تمام تلاش خود را به رد دیون شهرداری معطوف کرده و بخشی از حجم بدهی ها را کاهش داده ابم.

وی در این رابطه افزود: ضمن اینکه تلاش می کنیم بدهی جدیدی برای شهرداری ایجاد نشود، بخشی از مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی نیز پرداخت شده و تا حدودی آرامش در شهرداری حاکم شده است، و در ادامه این روند تا اتمام پروژه های نیمه تمام پروژه جدیدی را آغاز نخواهیم کرد؛ امید است با ادامه این روند شهرداری بتواند با ارائه خدمت بیشتر و بهتر به همشهریان به جایگاه اصلی خود برسد.

نظام پرست همچنین ادامه داد: بسیاری از همشهریان شهرداری بناب را یک نهاد بدهکار می دانند، شهرداری بناب نه اینکه بدهکار است، بلکه طلبکار نیز هست؛ بطوریکه فقط از ردیف عوارض و نوسازی ۱۵ میلیارد تومان مطالبه دارد. لذا شهرداری برای وصول مطالبات خود ۲۵ درصد تخفیف و ۶۰ فقره جایزه ویژه برای همشهریانی که تا پایان سال عوارضات خود را پرداخت نمایند، در نظر گرفته است.

کلیددار شهر بناب از نهایی شدن طرح ممیزی شهر خبر داد و افزود: طی ۱۴ سال گذشته هیچ ممیزی در شهر صورت نگرفته در حالیکه هر ۵ سال باید این طرح انجام گیرد، چون اگر زنجیره اطلاعاتی شهرداری از شهر اعم از امکانات شهر، املاک، راه ها، تراکم جمعیت در دسترس نباشد، تصمیم گیری صحیح نخواهد بود و اجرای این ممیزی علاوه بر افزایش درآمد شهرداری از تخلفات نیز جلوگیری خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای ساماندهی تراکم جمعیت و کیفیت ساختمان ها و در راستای تشویق و حمایت از انبوه سازان و سرمایه گذاران بخش مسکن از طبقه ۵ به بالا ۲۰ درصد تخفیف در هزینه صدور پروانه ساخت در نظر گرفته شده است.

جواد نظام پرست با اشاره به اهمیت زیباسازی و شاداب سازی سطح شهر تصریح کرد: این امر یکی از اساسی ترین نیازهای یک شهر است که در این راستا با رنگ آمیزی های جدید، توسعه فضای سبز، نورپردازی و راه اندازی آبنماها در دست اقدام است که انشاءالله تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

شهردار بناب در پاسخ به سوال خبرنگار بناب پرس در مورد طرح جامع شهر با انتقاد از طولانی شدن روند جمع بندی طرح جامع گفت: متاسفانه ۵ سال است طرح جامع بناب یکی از مولفه های شهرداری با توجه به تغییرات مدیریتی در شهرداری با دیدگاه های متفاوت هدایت شده و این امر باعث شده طرح جامع نگرش واحدی نداشته باشد و الگوی توسعه شهری واحد و مشخصی ندارد.

وی افزود: خوشبختانه اخیرا در مراحل آخر با حضور همکاران شهرداری این مورد مطالعه و بررسی دقیق، فنی و اصولی قرار گرفت و موارد و اشکالاتی استخراج شد و از طرف مسئولان استانی نیز قول داده شد که اشکالات بررسی و مرتفع گردد که با اعمال آنها طرح جامع شهر بناب به یک طرح ایده آل و قابل قبول نزدیک خواهد شد.