نشست روسای هیات های ورزشی کشتی استان به میزبانی بناب برگزار شد

نشست روسای هیات های ورزشی کشتی استان به میزبانی بناب برگزار شد

همزمان با ۱۸ دی ماه سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی، با حضور علیزاده رئیس هیات کشتی استان، بالغ معاون فرماندار بناب، سید مجید یزدانی رئیس اداره ورزش و جوانان بناب و روسای هیات های کشتی شهرستان های استان، نشست هیات کشتی استان به میزبانی شهرستان بناب برگزار شد

کشتی، ورزش پر افتخار کشور است/ شرایط کرونایی، ورزش کشتی را با چالش جدی مواجه کرده است.

به گزارش بناب پرس به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان بناب حمید بالغ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار بناب در این نشست با اشاره به اینکه کشتی ورزش پر افتخار کشور است، خاطر نشان کرد: بوی پهلوانی و جوانمردی در این رشته ورزشی همیشه جاری بوده و کشتی جایگاه ویژه ای در ورزش کشور دارد.

وی با اشاره به وضعیت کرونایی کشور تصریح کرد: متاسفانه با شروع همه گیری کرونا ورزش کشتی با چالش جدی مواجه شد؛ امیدواریم به زودی با شکست کرونا به روزهای خوش گذشته در کشتی ایران بازگردیم.

مشکل اصلی کشتی استان مدیریت خانه های کشتی شهرستان هاست/ لزوم توجه به جایگاه و شان پیشکسوتان و دست اندر کاران کشتی در شهرستان ها

سید مجید یزدانی رئیس اداره ورزش و جوانان بناب نیز در این نشست با اشاره به مشکلات خانه های کشتی در شهرستان ها تصریح کرد: همواره کشتی ورزش اول کشور نامیده می شود ولی متاسفانه این رشته در شهرستان ها همیشه محروم بوده و هیات های کشتی در خانه کشتی شهرستان ها مستاجرند!

رئیس اداره ورزش و جوانان بناب در ادامه با اشاره اینکه کشتی ورزش محرومان است، افزود: انتظار می رود مسئولین ورزشی در سطح ملی و استانی از نظر مالی بهای بیشتری به این ورزش بدهند.

وی همچنین با تاکید بر روحیه پهلوانی و جوانمردی در رشته کشتی خاطرنشان کرد: جایگاه و شان پیشکسوتان این رشته و دست اندر کاران آن باید در اولویت قرار گیرد.

یزدانی در انتها با اشاره به وضعیت کنونی کرونایی افزود: اکنون با وجود شرایط کرونایی بهترین زمان برای آموزش است و ورزش و جوانان بناب نیز آمادگی لازم را برای برگزاری دوره های مجازی مربیگری در رشته های ورزشی بویژه کشتی را دارد.