اولین جلسه مجازی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم آموزش و پرورش شهرستان بناب در بستر شبکه شاد برگزار شد

اولین جلسه مجازی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم آموزش و پرورش شهرستان بناب در بستر شبکه شاد برگزار شد

اولین جلسه مجازی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم آموزش و پرورش شهرستان بناب در بستر شبکه شاد برگزار شد

به گزارش بناب پرس به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بناب، اولین جلسه مجازی مدیران مدارس متوسطه اول و دوم آموزش و پرورش شهرستان بناب در بستر شبکه شاد برگزار شد.

حسین پارسامهر مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت صدیقه کبری (س) و تسلیت سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با اشاره به اینکه هیچ آموزشی جای آموزش حضوری را نمی‌دهد اظهار داشت: در ایامی که آموزش ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد مدیران مدارس نظارت دقیق بر روندبرگزاری کلاس های درس داشته باشند.

حسین پارسامهر ادامه داد: اطلس دسترسی دانش آموزان به امکانات آموزشی نظیر گوشی و تبلت باید به صورت پی در پی به روز رسانی شود و این مهم بر عهده مدیران مدارس می باشد.

وی گفت: با توجه به مشکلاتی که در دوران شروع کرونا برای آموزش پدید آمده است، شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل بیش از پیش باید مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب تصریح کرد: معلمان پر تلاش مدارس توجه نمایند که، سوالات طراحی شده برای دانش‌آموزان به گونه‌ای باشند که برای دانش‌آموز استرس زا نباشند و در حالت استاندارد طراحی شوند.

در ادامه ناصر صمدی انصار معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان بناب با اشاره امتحانات نوبت اول اظهار داشت: چگونگی برگزاری امتحانات نوبت در میزان مشارکت دانش آموزان در کلاس های مجازی نیمسال دوم تحصیلی تاثیر گذار است.

وی گفت: آزمون های آنلاین منطقه‌ای که برای اولین بار برگزار شد، در نوع خود بی نظیر بودند و نتایج خوبی را به دنبال داشتند.

صمدی انصار با اشاره به نتایج بازخورد های ناظران استانی و منطقه ای از کلاسهای مجازی، بر همکاری مدیران مدارس در جهت تداوم این بازدید ها بعد از امتحانات نوبت اول تاکید کرد.

همچنین در ادامه زینال اسدزاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بناب، با اشاره به برنامه کنترل وزن و چاقی در مدارس، بر اجرای صحیح برنامه کوچ تاکید کرد.

اسد زاده ادامه داد: در حوزه کارشناسی مشاوره برای اجرای برنامه مدیریت بحران روانی اجتماعی، لازم است مدارس اطلس آماری آسیب های اجتماعی دانش آموزان را تهیه نمایند تا برنامه‌ ریزی‌های لازم جهت پیشگیری و حل این مسائل و مشکلات انجام شود.

وی گفت: همکاری اولیاء، تمامی معلمان، عوامل اجرایی و دانش‌آموزان مدارس در این موضوع تاثیرگذار خواهد بود.