عمل جراحی موفقیت آمیز بیمار ۸۲ ساله با شرایط قلبی ناپایدار در بناب

عمل جراحی موفقیت آمیز بیمار ۸۲ ساله با شرایط قلبی ناپایدار در بناب

عمل جراحی موفقیت آمیز بیمار ۸۲ ساله با سنگ بسیار بزرگ مثانه و شرایط قلبی ناپایدار با موفقیت در بیمارستان امام خمینی (ره) بناب انجام شد.

دکتر حامد ایمان پور جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری که این جراحی بزرگ را به انجام رساند، گفت: بیمار آقای ۸۲ ساله با سنگ بزرگ داخل مثانه در زمینه بزرگی پروستات از چندین سال قبل با علائم ادراری شدید، غیرقابل تحمل و مقاوم به درمان، ده سال قبل توصیه به جراحی شده که به علت ریسک بالای جراحی به علت مشکل قلبی و احتمال بالای مرگ‌ و میر همراهان بیمار رضایت به جراحی نداشته و اخیرا به دلیل عفونتهای مکرر مقاوم به درمان و ادرار کاملا چرکی و علائم آزار دهنده مراجعه های مکرر به تبریز داشته که به علت نارسایی شدید قلبی و کارکرد قلبی در حد ۱۰ الی ۱۵ درصد، تحت جراحی قرار نگرفته است.

وی افزود: تیم بیهوشی در بناب به سرپرستی دکتر بشاش با مهارت و دانش بالا روند بیهوشی بیمار را به خوبی مدیریت کردند.

دکتر ایمان پور تصریح کرد: این بیمار دو روز قبل در بیمارستان امام خمینی (ره) بناب با موفقیت کامل و بدون عوارض بیهوشی، تحت عمل جراحی باز سنگ مثانه و سیستوستومی قرار گرفت.

دکتر وحید رضائی رئیس بیمارستان نیز خاطر نشان کرد؛
در این جراحی پر خطر و بزرگ نیز همکاران توانا و چیره دست ما، خوش درخشیدند و بیماری ناتوان کننده و مزمن ده ساله ی بیمار با موفقیت تمام درمان شد.

وی گفت: پیش بینی میکنیم به حول و قوه الهی و با پتانسیل های خوبی که ایجاد شده است، شاهد جراحی ها و درمان های بسیار پیشرفته تر در سطح شهرستان باشیم.