اجرای طرح ویزیت رایگان در برخی روستاهای بناب

اجرای طرح ویزیت رایگان در برخی روستاهای بناب

طرح ویزیت رایگان در ۲ روستای محروم دهستان قره زکی و قره قشلاق بناب اجرا شد.

به گزارش بناب پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در بناب، چهارمین گروه پزشکی بسیج دانشجویی سپاه ناحیه بناب به مدت سه روز با حضور در روستاهای قره قشلاق و قره زکی بناب، ساکنان این مناطق محروم را رایگان ویزیت کردند.

فرمانده سپاه ناحیه بناب گفت: در این طرح که با مشارکت بسیج جامعه پزشکی و بهداری سپاه بناب اجرا شد، اهالی روستا با حضور پزشک عمومی و دانشجوهای پزشکی ویزیت شدند.

سرهنگ پاسدار یحیی حیدری افزود: در این دو روستا که از شهر بناب قریب به ۱۵ کیلومتر فاصله دارند در هر دو روستا بالای ۷۰ نفر از اهالی به ویژه کودکان و زنان و مردان کهنسال ویزیت شده و یا مشاوره پزشکی دریافت کردند.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال درقالب اردوهای جهادی، نزدیک به ۷۰۰ نفر از اهالی مناطق عشایر و روستایی رایگان ویزیت شده اند.

فرمانده سپاه بناب خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا و با اوج گیری مجدد موج سوم کرونا در شهرهای قرمز استان آذربایجان شرقی به ویژه در بناب برنامه ریزی کرده ایم نحوه خدمات درمانی روستانشینان مناطق محروم بناب را درخود روستاها انجام بدهیم تا با اجرای این طرح تسهیل درمان برای روستانشینان باشد وهدف بعدی کاهش مراجعه کنندگان و حمایت برای کادر درمان بیمارستان های بناب می باشد.

وی تصریح کرد: علاوه بر ویزیت رایگان بیماران در این مناطق، داروی رایگان نیز در اختیار افرادی که ویزیت شده‌اند قرار می‌گیرد.

گفتنی است افراد نیازمندی هم که در قالب این ویزیت‌ها نیازمند حمایت بیشتر درمانی باشند مورد حمایت درمانی بیشتر قرار می‌گیرند.