الزام نانوایی‌های بناب به استفاده از دستکش و ماسک/ تأکید بر پرهیز شهروندان از عزیمت به باغ‌‌ها و بوستان‌ها

الزام نانوایی‌های بناب به استفاده از دستکش و ماسک/ تأکید بر پرهیز شهروندان از عزیمت به باغ‌‌ها و بوستان‌ها

الزام نانوایی‌های بناب به استفاده از دستکش و ماسک/ تأکید بر پرهیز شهروندان از عزیمت به باغ‌‌ها و بوستان‌ها

به گزارش بناب پرس به نقل از فارس امین رفیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به لزوم انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا همچنین اهمیت بالای آن در مراکز و اصناف حساس همانند نانوایی‌ها رعایت برخی موارد در همه نانوایی‌ها در سطح شهرستان بناب الزامی است.

وی تأکید کرد: برای حفظ سلامت افراد شاغل در واحدهای نانوایی و پیشگیری از ابتلای آنها به ویروس کرونا استفاده از ماسک و دستکش از سوی متصدیان نانوایی‌ها الزامی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پول را یادآور شد و گفت: به‌دلیل رعایت مسائل بهداشت فردی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا استفاده از دستگاه‌های کارتخوان از سوی متصدی به جای دریافت وجه نقد از مشتریان توصیه شده است و در صورت نبودن دستگاه کارتخوان استفاده از دستکش یک‌بار مصرف در هنگام دریافت وجه نقد از مشتری الزامی است.

رفیعی اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه‌های صادر شده نانوایی‌ها ملزم شده‌اند یک نفر را به‌طور اختصاصی به‌عنوان کارگزار برای دریافت پول تعیین کرده و از دریافت وجه نقد از مشتریان پرهیز کنند.

وی همچنین از تعطیلی تمام پارک‌ها و مناطق گردشگری از جمله مناطق گردشگری کوه‌های قره‌قشون خبر داد و ضمن قدردانی از همراهی مردم برای گذر از شرایط بحرانی و کمک به دست‌اندرکاران ستاد مدیریت بحران کرونا از آنان خواست در روزهایی که شیوع این ویروس در کشور به یک بحران تبدیل شده و تعداد افراد درگیر روز به روز در حال افزایش است، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از حضور در باغ‌ها و بوستان‌ها خودداری کنند و روز طبیعت را در منزل و کنار خانواده‌های خود سپری کنند.

فرماندار بناب در ادامه تصریح کرد: شهروندان با ماندن در منازل و خودداری از سفر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب استان آذربایجان‌شرقی واقع شده و متأسفانه این شهرستان نیز مانند سایر شهرهای کشور از شیوع ویروس کرونا به دلیل واقع شدن در مرکز مواصلاتی چندین استان غربی کشور و رفت و آمد مسافران و خودروهای سبک و سنگین شخصی و خدماتی مصون نمانده و برای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال این ویروس مراقبت و رعایت همه موازین و مقررات بهداشتی، عدم خروج از منازل و نیز پرهیز از مسافرت‌های کوتاه و بلند شهری و بین شهری از سوی شهروندان الزامی و ضروری به نظر می‌رسد.