گرانفروش بذر هویج در تبریز جریمه میلیاردی شد

گرانفروش بذر هویج در تبریز جریمه میلیاردی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: گرانفروش بذر هویج (هیبرید کرستوو یلمورن) وارداتی در تبریز به پرداخت ۱۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

 

به گزارش بناب پرس به نقل از ایرنا سیداحد یوزباشی، در گفتگو با خبرنگاران افزود: بر اساس گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعتراض کشاورزان شهرستان #بناب نسبت به افزایش بی رویه قیمت بذر هویج توسط یک شرکت در تبریز، بررسی و رسیدگی این موضوع در دستور قرار گرفت.

وی اظهار داشت: پس از احضار مدیر این شرکت و دریافت اظهارات وی و بررسی فاکتورهای خرید و فروش، مشخص شد که وی در فروش بذر هویج وارداتی مرتکب تخلف گرانفروشی به ارزش ۵ میلیارد ریال شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم از طریق شرکت وارد کننده انواع بذر کشاورزی با نام یک شرکت نماینده فروش در استان اقدام به واردات ۹ هزار و ۹۸۶ قوطی بذر هویج با ارز وارداتی کرده و در مغازه آن ها را به قیمت بالاتری فروخته است.

یوزباشی با بیان اینکه از این مقدار تعداد ۳ هزار و ۲۴۰ قوطی بذر هویج را مطابق فاکتورهای ارائه شده به صورت عمده به شهرستان بناب فروخته است، ادامه داد: به دلیل ارائه نکردن مدارک محکمه پسند از طرف متهم و با تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط این اداره کل، اتهام وارده محرز و مسلم است.

وی یادآوری کرد: طبق قانون تعزیرات حکومتی نامبرده به پرداخت مبلغ مذکور معادل ۲ برابر میزان تخلف در حق صندوق دولت و ممهور کرد پروانه واحد به مهر تخلف اول محکوم شد.