بازرسی ادارات صنعت، معدن، تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان بناب از بازار

بازرسی ادارات صنعت، معدن، تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان بناب از بازار

ماموران اداره صنعت، معدن و تجارت با همکاری تعزیرات حکومتی از سطح بازار شهرستان بازرسی و با برخی تخلف های صورت گرفته، برخورد کردند.

به گزارش بناب پرس، امروز روسای ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و بازرسان ادارات ذکر شده و شبکه دامپزشکی بناب، بازرسی مشترکی در سطح شهر انجام دادند تا ضمن بررسی قیمت ها با هرگونه تخلفات احتمالی برخورد قانونی کنند.

در این بازرسی روسا و بازرسین ادارات، صمت و تعزیرات حکومتی از چندین واحد قصابی، مرغ فروشی، سوپرمارکت، مبل فروشی، قنادی و همچنین فروشگاهای زنجیره ای بزرگ سطح شهر بازرسی کرده و با اصنافی که قانون نظام صنفی را به درستی رعایت نکرده بودند (گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و غیره) پرونده صنفی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بناب در حاشیه این بازرسی در گفتگو با خبرنگاران، گفت: متاسفانه عده ای با سوء استفاده از برخی اخبار سعی بر گران کردن و یا گرانفروشی اجناس مورد نیاز بازار را داشتند و با توجه به اینکه این موضوع برخلاف خواست دولت و مردم است، اداره صمت به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار اجازه چنین کاری را به این افراد سود جو نداده و نخواهد داد.

حبیب خان بابایی در خصوص تشدید بازرسی های انجام شده در چند روز اخیر در سطح شهرستان بناب گفت: طبق دستورات ابلاغ شده از طرف مقامات کشوری، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و بازرسان اتحادیه ها موظف هستند در سطح شهرستان بازرسی های بروز و متعددی داشته باشند و با هر گونه تخلف به خصوص گرانفروشی و کم فروشی برخورد قانونی کنند.

وی افزود: خوشبختانه طی بازرسی های انجام شده اخیر در سطح شهرستان بناب گرانفروشی و یا کم فروشی خاصی مشاهده نشده است و تنها چند مورد تخلف از قبیل عدم رعایت تاریخ انقضا و درج قیمت کالاها و تداخل صنفی مشاهده گردید که طبق قانون با این برخورد قانونی شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بناب در پایان با تاکید بر اینکه هیچ گونه کمبود اقلام ضروری در سطح شهرستان وجود ندارد و همچنین اقلام مورد نیاز مردم با کاهش چشمگیر قیمت مواجه هستند، خاطرنشان کرد: از همشهریان محترم درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی و یا سایر تخلفات با شماره ۱۳۵ مربوط به تعزیرات حکومتی و یا شماره ۱۲۴ متعلق به اداره صنعت، معدن و تجارت بناب تماس بگیرند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شکایت آن ها رسیدگی شود.