جشن آغاز امامت امام زمان (عج) در بناب برگزار شد

جشن آغاز امامت امام زمان (عج) در بناب برگزار شد

جشن آغاز امامت امام زمان (عج) با حضور آحاد مردم ولایتمدار شهرستان بناب در مصلای این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بناب پرس، حجت الاسلام والمسلمین « ناصر اصغری» در این آیین با تبریک نهم ربیع الاول آغاز امامت آن حضرت، گفت: تشکیل حکومت جهانی به عنوان رسالت و ماموریت اصلی امام زمان (عج) مهمترین تفاوت آن حضرت با دیگر ائمه اطهار (ع) است.
 
وی تصریح کرد: تمامی پیامبران الهی و امامان وعده ظهور حضرت مهدی (عج) و تشکیل حکومت جهانی توسط ایشان برای ریشه کنی ظلم، جور، فساد و بی عدالتی را داده ‌بودند.

 امام جمعه موقت بناب اصل و ریشه مهدویت را یکی از بنیادی ‌ترین آموزه ‌ها و اصیل ‌ترین اعتقادات شیعه دانست و خاطرنشان کرد: امام زمان علیه السلام تمام خصوصیات ائمه معصومین و انبیاء را دارد، در حقیقت تمام خصیصه ها در وجود مقدس آن حضرت جمع شده است.
 
وی عنوان کرد: ما اگر تفکر مهدویت را دنبال کنیم می ‌بینیم که اعتقاد به منجی در تمام ادیان وجود دارد و این اعتقاد یک تفکر عمیق است، چرا که تمام جهانیان وجود ایشان را درک کرده و صدایشان را شنیده اند.

حجت الاسلام والمسلمین اصغری در پایان دعا برای سلامتی امام عصر ارواحنا فداه و پیوسته او را یاد کردن سرلوحه رستگاری بشر و مصونیت از گناه دانست و تاکید کرد: وظیفه اصلی ما در دوران غیبت دعا برای سلامتی آن وجود نازنین است.

این آیین با مدیحه سرایی مداح اهل بیت همراه بوده و در پایان حاضرین در مراسم دعای میثاق و بیعت با امام عصر ارواحنا فداه را قرائت کردند.

تصاویر: